RO
17 days ago
Analist Portofoliu - Asigurari generale

Ce responsabilitati vei avea:

Monitorizezi performanta portofoliilor de asigurari generale existente in companie Automatiziezi procesul de monitorizare a portofoliilor de asigurari Calculezi indicatori de profitabilitate aferenti portofoliilor de asigurari generale pentru suport proces decizional si luare masuri corective la nivel de portofoliu Intocmesti documentatia aferenta masurilor corective luate, solicitata intern si de grupul Allianz Alcatuiesti rapoarte solicitate ad-hoc de catre superiorii ierarhici Interactionezi direct cu departamente cheie implicate in procesul dezvoltare produse, de tarifare si de monitorizare a performantei portofoliilor de asigurari generale

Ce asteptam de la tine:

Studii universitare si post-univesitare:  Statistica, IT, Economie, Cibernetica, Matematica Competente IT: SQL, MsOffice, Power BI Engleza – cel putin nivel mediu Curiozitate combinata cu scepticism si intuitie, creativitate, storytelling pentru prezentarea concluziilor cercetarilor efectuate, spirit analitic, usurinta in a efectua si intelege calcule Constituie un plus: cunoastere asigurari generale, experienta in lucrul cu cantitati mari de date

Ce iti oferim:

Oportunitatea de a lucra intr-o companie solida pe piata din Romania, cu acces la programe si know-how din cadrul grupului Allianz Un model de lucru hibrid si un program flexibil Oportunitati de cariera si de dezvoltare profesionala in cadrul unei companii multinationale  Asigurare de sanatate si de viata, si posibilitatea de a adera la fondurile de pensii facultative Tichete de masa si tichete cadou  Prime de vacanta, de sarbatori si aniversare Oferte si servicii atactive: reduceri la politele de asigurare Allianz-Tiriac, abonament Bookster etc.

Confirm your E-mail: Send Email