Vi er på jakt etter en person, som kan gå inn i vårt kreditt- og leie team, som kredittmedarbeider. Rette person bidrar til å møte organisasjonens forventninger, har høy arbeidskapasitet, er nøyaktig og strukturert i sitt arbeid. Vi ser etter en kollega som kan identifisere seg med Canon sin bedriftskultur «Vi skaper resultater basert på høyt tempo, solid håndverk og glimt i øyet.
Hva vi tilbyr? I Canon får du støtten og oppmuntringen du trenger for å lykkes, fra kollegaer som deler dine ambisjoner. Vi vil investere i din faglige utvikling for å hjelpe deg med å lære og utvikle deg. Du vil få en leder som gir deg frihet til å prøve nye ting, og bli en del av et team der kunnskap deles åpent.
Hos Canon har vi en klar visjon: Å være forpliktet til å skape en mer inkluderende og likeverdig kultur der medarbeiderne blir verdsatt og kan trives personlig og profesjonelt.
Canon har også en sterk forpliktelse til bærekraft som bygger på vår Kyosei-filosofi om å leve og arbeide sammen for felles gode, og med fokus på å redusere vår miljøpåvirkning og skape muligheter til å gi positive sosiale bidrag til samfunnet.
Sentrale arbeidsoppgaver:
Kvalitetssikre, kontrollere og godkjenne leiecase, klassifisering av leieinntektsmodeller og oppfølging av «lease- guidelines»Kredittvurdering av nye kunder, kredittovervåking av løpende kundeportefølje og risikovurdering i forbindelse med ordre slippFastsette nye kredittgrenser og vurdere løpende endringer av kredittgrenser i henhold til Canon policy Kreditt- og leierapportering samt noe reskontroajourholdBidra til å nå avdelingens mål for betalingsoppfølging og selskapet mål for leieresultater Hva vi forventer av degØkonomi/administrativ utdanning er en fordel, men ikke et krav – erfaring kan kompensere for manglende formell utdannelseUnge, relativt nyutdannede kan med fordel søkeKjennskap til regnskapssystemer og ulike forretningsprosesser, eks Oracle, en fordel men ikke et kravDu behersker Office-pakken meget godt (spesielt Excel)Fordelaktig med erfaring fra tilsvarende stilling men det forventes ikke fra vår sideEn person som ønsker læring og utvikling, og ønsker å få en fot innenfor i økonomiavdelingen på et internasjonalt stort selskap hvor det er flere utviklingsmuligheter interntGode formuleringsevner skriftlig og muntlig, både på norsk og engelsk
Du vil trengeVi ønsker deg som kan oppnå det eksepsjonelle sammen med oss! Du må ha mot til å gjøre ting på en ny måte og evne til å se verden slik dine kunder se den. Vi er på jakt etter nysgjerrige og modige personer som deg - noen som sørger for at Canon går foran og leder an i en verden i stadig forandring.
Effektiv og med høy arbeidskapasitetNøyaktig og strukturertEndrings- og læringsvilligFleksibel og tilpasningsdyktigTydelig og målrettet Tilleggsinformasjon
Vi frem til å motta din søknad og CV på norsk. For ytterligere informasjon om stillingen, ta kontakt med Credit Control Manager Svein Michelsen på e-post svein.michelsen@canon.no eller på telefon +4792401042.
I Canon er vi opptatt av mangfold, likeverd og inkludering, og vi verdsetter og etterstreber annerledeshet da det bidrar til kreativitet, innovasjon og trivsel på arbeidsplassen. Relevant kompetanse er alltid avgjørende, og kvalifiserte kandidater uansett alder, kjønn, kjønns-identitet/uttrykk, seksuell orientering, religion, funksjonsevne, etnisk bakgrunn og livserfaring oppfordres til å søke jobb hos oss.Living and working together for the common good.