RO
1 day ago
IT Strategy & Project Portfolio

Ce responsabilitati vei avea:

Colectează propuneri de proiecte de la partenerii IT. Identifică interdependențe între propunerile de proiect. Facilitează prioritizarea propunerilor de proiecte, luând în considerare impactul asupra afacerii, urgența, valoarea strategică și beneficiul așteptat. Asigură implicarea funcțiilor cheie, cum ar fi funcțiile de risc, juridic și conformitate, în evaluarea impactului propunerilor de proiecte înainte de aprobare. Pregătește întâlniri despre portofoliul de proiecte cu grupul ca parte a comitetelor de conducere IT. Menține un portofoliu de proiecte IT care să acopere toate proiectele IT. Monitorizează progresul derulării proiectelor IT. Monitorizează livrarea planurilor de decomisionare. Identifică riscurile informaționale care apar în proiectele IT și asigură înscrierea lor în managementul riscului informațional.

Ce asteptam de la tine:

Experiență dovedită în gestionarea strategiei și proiectelor IT. Abilități excelente de leadership Cunoștințe solide de management de proiect și metodologii (ex: Agile, Scrum, PMP). Abilități analitice și de rezolvare a problemelor. Excelente abilități de comunicare și prezentare.

Ce iti oferim:

Un model de lucru hibrid si un program flexibil Oportunitati de cariera si de dezvoltare profesionala in cadrul unei companii multinationale  Asigurare de sanatate si de viata, si posibilitatea de a adera la fondurile de pensii facultative Tichete de masa si tichete cadou  Prime de vacanta, de sarbatori si aniversare in functie de vechimea in companie Oferte si servicii atactive: reduceri la politele de asigurare Allianz-Tiriac, abonament World Class, abonament Bookster etc.

Nota: Acest material este dedicat tuturor persoanelor indiferent de gen și indiferent dacă au sau nu o dizabilitate sau altă vulnerabilitate.

*Informatii privind protectia datelor si drepturile pe care le ai in ceea ce priveste datele tale personale sunt disponibile pe www.allianztiriac.ro in sectiunea Cariere - Notificare privind prelucrarea datelor cu caracter personal - candidati, pe care te invitam sa o consulti.

Confirm your E-mail: Send Email