RO
21 days ago
Specialist dezvoltare produse

Ce responsabilitati vei avea:

Elaborezi concepte pentru dezvoltarea produselor de asigurari generale pentru Retail si IMM – auto si proprietate, Elaborezi cerinta de business si specificatiile tehnice de produs in vederea implementarii produselor/modificarilor in sistemele informatice si participi de asemenea la analiza de business efectuata cu aceasta ocazie Elaborezi conditiile de asigurare, normele metodologice de subscriere, manualele de utilizare a aplicatiilor pentru produsele de asigurari generale pentru Retail si IMM si materialele necesare pentru comunicarea Aprobi sau modifici conditiile de preluare in asigurare pentru cazuri ce exced competentelor acordate in reteaua de vanzari Monitorizezi ciclul de viata al produselor de asigurari generale pentru Retail si IMM

Ce asteptam de la tine :

Studii superioare Abilitati de comunicare si relationare, abilitati de negociere, gandire analitica, orientare spre rezultate, atentie la detalii, spirit organizatoric si abilitati de planificare si sinteza a informatiilor Constituie un avantaj experinta in proiecte de dezvoltare produse de asigurare sau a unor aplicatii utilizare in vanzarea produselor de asigurare Cosntituie avantaj experienta in subscrierea asigurarilor de proprietate, facultative si obligatorii precum si asigurarilor de raspundere civila obligatorie auto – minim 1 an Limba engleza - nivel mediu / avansat

Ce iti oferim:

Oportunitatea de a lucra intr-o companie solida pe piata din Romania, cu acces la programe si know-how din cadrul grupului Allianz Un model de lucru hibrid si un program flexibil Oportunitati de cariera si de dezvoltare profesionala in cadrul unei companii multinationale  Asigurare de sanatate si de viata, si posibilitatea de a adera la fondurile de pensii facultative Tichete de masa si tichete cadou  Prime de vacanta, de sarbatori si aniversare Oferte si servicii atactive: reduceri la politele de asigurare Allianz-Tiriac, abonament Bookster etc.

Confirm your E-mail: Send Email